Teknoloji

AMD, 2028’e kadar Hindistan’a 400 milyon dolar yatırım yapacak!

AMD’nin duyurusu, Baş Teknoloji Sorumlusu Mark Papermaster tarafından Cuma günü Başbakan Narendra Modi’nin memleketi Gujarat’ta başlayan yıllık yarı iletken konferansında yapıldı. Bu önemli etkinlikteki diğer konuşmacılar arasında Foxconn Yönetim Kurulu Başkanı Young Liu ve Micron CEO’su Sanjay Mehrotra yer alıyor.

Hindistan’ın çip endüstrisine geç girmesine rağmen, Modi hükümeti bu endüstrinin bir çip üretim merkezi olarak tanınmasını sağlamak için bu endüstriye yatırımı teşvik ediyor.

AMD, Bengaluru’daki yeni tasarım merkezi kampüsünü bu yılın sonuna kadar açacağını ve beş yılda 3.000 yeni mühendislik durumu yaratacağını söyledi.

kağıt ustası, “Hindistan ekiplerimiz, dünya çapındaki AMD müşterilerini destekleyen yüksek performanslı ve uyarlanabilir çözümler sağlamada kilit rol oynamaya devam edecek”söz konusu.

AMD, HİNDİSTAN’DAKİ OFİS SAYISINI ARTIRACAK

Reuters’e göre, 500.000 metrekarelik (55.555 metrekare) yeni kampüs, AMD’nin Hindistan’daki yeni kampüsüdür. ofis sayısı 10′ çıkaracak Şirket şu anda içinde 6.500’den fazla çalışanvar.

AMD yongaları, kişisel bilgisayarlardan veri merkezlerine kadar çok çeşitli cihazlarda kullanılmaktadır. Santa Clara, Kaliforniya merkezli firma ayrıca pazar lideri Nvidia Corp.’a meydan okuyacak bir yapay zeka çipi üzerinde çalışıyor.

Hindistan’daki diğer yatırımların ortasında, ABD’li çip ekipmanı üreticisi Applied Materials’ın Haziran ayında bir mühendislik merkezi kurmaya yönelik 400 milyon dolarlık çok yıllı planı ve çip üreticisi Micron’un Gujarat’ta bir yarı iletken test ve paketleme birimine yaptığı 825 milyon dolarlık yatırım yer alıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu